Brązowe juniorki!

BKS Aluprof Bielsko-Biała LogoZakończyły się finałowe zmagania juniorek w województwie śląskim. Młode siatkarki BKS-u Aluprof w swoim ostatnim meczu nie sprostały Silesii Volley. Mimo porażki wywalczyły brązowe medale.

juniorki-bks_brąz_2012-2013
Od początku spotkania gospodynie prezentowały się znacznie lepiej w ataku. Zawodniczki BKS-u przez długi czas nie mogły poradzić sobie z przyspieszonymi rozegraniami do skrzydłowych, jak również na „krótką”. Efektem były dwa wysoko przegrane sety. Jedynie w trzeciej partii siatkarki z Bielska-Białej toczyły wyrównaną walkę „punkt za punkt” z mysłowiczankami, niejednokrotnie wychodząc na prowadzenie. Niestety końcówka odsłony należała do ubiegłorocznych Mistrzyń Śląska, które dzisiaj cieszył się ze zdobycia złotych medali trzeci raz z rzędu. Bialanki z dwoma wygranymi i dwoma porażkami uplasowały się na trzeciej pozycji, odbierając brązowe krążki.

Przed dekoracją zostały wręczone nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką w ekipie BKS-u Aluprof została wybrana Joanna Prokop. Nagrodę dla najlepszej rozgrywającej finałowego turnieju odebrała Oliwia Oleaszewska. Doceniona została także libero czerwono-żółto-zielonych, Paulina Zbyl, która na swojej pozycji była bezkonkurencyjna.

Silesia Volley Mysłowice – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:16, 25:22)

BKS Aluprof: Oliwia Oleaszewska, Weronika Więzik, Paulina Stroiwąs, Monika Krupa, Joanna Prokop, Patrycja Forma, Paulina Zbyl (libero) oraz Patrycja Kowalewska, Joanna Mazurkiewicz, Marcela Konowoł, Adrianna Daniel, Dominika Kowalska